Czuły Barbarzyńca

CZUŁE CZYTANKI - W DRODZE 2020

ORGANIZATORZY

Organizator Fundacja Czułego Barbarzyńcy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
KONTAKT

Główny organizator:
Fundacja Czułego Barbarzyńcy
ul. Radna 10 m. 12, 00-341 Warszawa
NIP 5252568435
PROGRAM30 sierpnia 2020, godz. 12:00

Zbigniew Dmitroca, BABA JAGA I DUCH PUSZCZY z ilustracjami Joanny Furgalińskiej


Spotkanie z autorem - poetą, bajkopisarzem, tłumaczem i satyrykiem, mającym w swym dorobku ponad czterdzieści książek dla dzieci - który jest również twórcą i aktorem Jednoosobowej Trupy Kukiełkowej „Teatrzyk jak się patrzy”, a jego wiersz dla dzieci „Królik somnambulik” został przełożony na jedenaście języków europejskich!

Po powrocie z Ameryki Baba Jaga ma wiele nowych pomysłów. Kupuje komputer, powiększa swój ogródek i zaczyna uprawę roślin leczniczych. Tymczasem coś dziwnego zaczyna się dziać w lesie… Znikają kolejne drzewa, a mieszkańców dręczą koszmary. Czy ma z tym związek tajemniczy Ducha Puszczy? Kto stoi za dziwnymi zdarzeniami? Opowieść w przystępny sposób wprowadza małych czytelników w tematykę ekologii. Dzieci dowiedzą się, dlaczego ważna jest ochrona lasów i jak dbać o środowisko naturalne. Przekonają się też, że każdy z nas może podjąć działania dla dobra natury.
Michał Zabłocki, WIERSZE DO KOLOROWANIA z ilustracjami Agaty Dębickiej

CZUŁE CZYTANKI 2020: Michał Zabłocki, WIERSZE DO KOLOROWANIA, część pierwsza i drugaCZUŁE CZYTANKI 2020: Michał Zabłocki, WIERSZE DO KOLOROWANIA, część trzecia i czwarta


„Napisałem te wiersze dla Ignacego, gdy miał trzy lata. Śpiewał wtedy na zmianę dwie piosenki: o żółtej łodzi podwodnej i o czerwonym autobusie. Mam nadzieję, że je znacie? Jeśli tak – to dobrze, jeśli nie – to trudno. Łódź pozostanie łodzią nawet bez Beatlesów, a autobus autobusem nawet bez Andrzeja Boguckiego i Chóru Czejanda. Oba środki lokomocji odnajdziecie na samym początku książki. W każdym kolejnym wierszu opisywałem coś równie ważnego dla mnie i Ignacego, ale w taki sposób, by każde dziecko i każdy dorosły mogli to zrozumieć”.
(z przedmowy autora)

Strona autora: poemat.com.plItalo Calvino, BAŚNIE WŁOSKIE